top of page
  • תמונת הסופר/תSmartFun

צעצועי התפתחות מומלצים לתינוקות ופעוטות

ברגע בו אתם הופכים להורים, הארונות בבית מתחילים להתמלא בצעצועים בכל הצבעים, הגדלים והצורות ואתם מוצאים את עצמכם בעולם שנשלט על ידי בובות, קוביות משחק ודמיון. אבל האם עצרתם רגע להבין למה הצעצועים כל כך חשובים להתפתחות של הילדים שלכם?


ילדים לומדים ונהנים

במאמר הבא תוכלו ללמוד מה הופך משחק למשחק למידה ובאיזה אופן הוא תורם להתפתחות תקינה ובריאה של ילדים, בעיקר בגילאים מוקדמים. בנוסף, אספנו עבורכם טיפים לבחירת משחקים התפתחותיים לפי גיל כולל צעצועים לתינוקות מגיל 0 ועד גיל שנתיים.מה הופך משחק למשחק למידה התפתחותי ויתרונות של משחקים לגיל שנה

צעצועי התפתחות ולמידה מתוכננים על מנת לעורר את היכולות המנטליות של הפעוטות ולקדם את הלמידה שלהם. צעצוע, גם כזה שנראה פשוט, מגלם בתוכו הזדמנות ללמידה מעמיקה – הוא עוזר לפתח יכולות פתרון בעיות, כישורים מוטוריים ולטפח את הדמיון תוך כדי משחק מהנה.


הצעצועים שמציגים לילדים, במיוחד בשלבים המוקדמים לחייהם, הם בעלי השפעה רבה על פיתוח מיומנויות חשובות שיעזרו להם בהמשך החיים. הנה רשימה של כמה מהיתרונות של צעצועי התפתחות לבני שנה:

  • פיתוח יכולות שכליות: צעצועי התפתחות לגיל שנה מתמקדים בחיזוק הזיכרון, פיתוח יכולות מוטוריות, קורדינציה וריכוז. כל אלה עוזרים לפתח את היכולות השכליות של הפעוט בצורה טבעית. תהליך הלמידה בגיל הזה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה האנושית וילדים אוהבים ללמוד תוך כדי משחק.

  • פיתוח יצירתיות: בימים בהם הטכנולוגיה והמסכים הופכים לתחליף למשחק, יש ירידה בשימוש בדמיון וביצירתיות. משחקי התפתחות לילדים בני שנה וגם לילדים גדולים יותר, מעודדים חשיבה מחוץ לקופסה ופתרון בעיות באמצעות דמיון ומשחק.

  • פיתוח יכולות רגשיות וחברתיות: יתרון נוסף של משחקי התפתחות הוא פיתוח היכולות הרגשיות והחברתיות של הפעוט. צעצועי התפתחות מאפשרים לילדים לשחק עם ילדים אחרים ולהיות באינטראקציה חברתית שעוזרת לפתח יכולות חברתיות חשובות גם בגילאים מוקדמים.

  • חיזוק הקשר עם ההורים: משחק היא דרך מהנה במיוחד לחזק את הקשר בין הילד להורה. היא קורת באופן טבעי כבר כאשר ההורים מחזיקים את התינוק על הידיים ומשחקים איתו. ככל שהתינוק גדל כך ההורים חושפים אותו למגוון משחקים לפי גיל ומעודדים אותו לשחק בשיתוף או בצורה עצמאית.


משחקי התפתחות לגיל שנה – המלצות למשחקים מתאימים

המפתח לבחירת משחקים לתינוקות בני שנה הוא לבחור צעצוע שמגרה את החושים ומפתיע אותם. המוח של תינוקות מתפתח במהירות ולכן חשוב לשמור על רמת עניין גבוהה המותאמת לגיל שלהם. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשלב מאפיינים חושיים ותנועתיים בצעצוע.

למשל, צעצועים לגיל שנה שיכולים לעזור להתפתחות הם צעצועים מוזיקליים שניתן לחבוט בהם כדי להוציא קול כמו קסילופון או משחק לחצנים אינטראקטיבי, צעצועים שמפעילים את חוש המגע כמו התאמת צורות ומשחקי קורדינציה כמו מגדלי השחלה של טבעות.
משחקים לגיל שנה וחצי

בגיל 18 חודשים הפעוט מסוגל לבצע טווח פעולות רחב יותר מאשר בגיל שנה. רוב הילדים בגיל הזה יכולים לטפס, להתיישב על כיסא קטן ואף ללכת בצורה עצמאית. לכן, המשחק בגיל הזה עוזר לפעוט לחקור את המרחב סביבו ולהיחשף לחומרים שונים ומעניינים.

בגיל הזה פעוטות נמשכים יותר למשחק הסימבולי בו הם מעמידים פנים למשל שהם מבשלים או מטפלים בתינוק. צעצועים יכולים לעזור להם לפתח את העלילה הדמיונית ואת הייצוגים הפנימיים דרך משחק. כמו כן, זהו שלב חשוב בפיתוח מוטוריקה עדינה באמצעות משחקי צורות שונים.


משחקי התפתחות לגיל שנתיים לא יתאימו לתינוקות בני שנה ואפילו בני שנה וחצי ויכולים להוביל לתסכול או לחוסר עניין. לכן חשוב להתאים משחקים לתינוקות לפי גיל שכן ההתפתחות שלהם בגילאים צעירים היא מהירה והיכולות שלהם משתנות כל הזמן.אם אתם רוצים לחשוף את הילדים שלכם למשחקים שהם גם מהנים וגם תורמים להתפתחות שלהם אנחנו ממליצים לכם לבחור מבין מגוון המשחקים והמוצרים לפעוטות של Smartfun. סמארטפן הוא יבואן רשמי ומשווק של מותג צעצועי ההתפתחות Learning Resources, מותג צעצועים בינלאומי זוכה פרסים.


סמארטפן מאמינים שעל מנת לקדם למידה והתפתחות בריאה צריך לשלב אותם במשחק מהנה כך שהם יהפכו לפעולה טבעית ונעימה עבור הילדים. אתם מוזמנים להתרשם ממגוון משחקים לפעוטות ולפנות אלינו בכל שאלה ובקשה.Kommentare


bottom of page